Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę

Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego dzięki czujności i informacji od przypadkowej osoby zabezpieczyli torbę podróżną, która wypadła z jadącego autobusu. Okazało się, że w zgubionym bagażu znajdują się... świąteczne prezenty. Sprawne działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia jej właścicieli. I tak oto prezenty w porę trafiły pod właściwą choinkę.Nietypowe zgłoszenie odebrał dzień przed wigilią oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył on jak z luku bagażowego autobusu jadącego przez rondo w Nowym Mieście Lubawskim wypadła torba podróżna.

Na miejsce tej nietypowej interwencji zostali wysłani policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy zabezpieczyli zgubę i zawieźli ją do komendy. Tam sprawdzili zawartość bagażu. Okazało się, że w torbie znajdowały się... zapakowane świąteczne prezenty. Niestety nie było tam niczego, co pomogłoby ustalić, kto jest właścicielem zgubionego bagażu.

Zgłaszający opisał jednak policjantom wygląd autobusu, z którego wypadła torba. Mając te informacje nowomiejski oficer dyżurny skontaktował się niezwłocznie z dyżurnym z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy i poprosił o pomoc w ustaleniu właściciela bagażu.

Brodnicki dyżurny wysłał podległy sobie patrol policjantów na tamtejszy dworzec autobusowy. Gdy funkcjonariusze zobaczyli tam opisany w otrzymanym komunikacie autobus, poprosili kierowcę i pasażerów o sprawdzenie bagaży w luku bagażowym. Okazało się, że parze podróżnych rzeczywiście brakuje jednej torby.

Kierowca autobusu zawiózł tych pasażerów do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim skąd odebrali zgubiony bagaż. Właściciele nie kryli radości z odzyskanej torby.

Dzięki właściwej postawie zgłaszającej osoby oraz sprawnie i szybko przeprowadzonym działaniom policjantów, świąteczne prezenty w porę trafiły pod właściwą choinkę.

KWP Olsztyn / ar


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

2017-03-23 23:17:45

Właśnie rusza czteroletni projekt ochrony rybołowa na wybranych obszarach Natura 2000. Jest to wspólne działanie Lasów Państwowych oraz Komitetu Ochrony Orłów.


[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

2017-03-16 12:32:25

Kończy się zima. Wiosna nadciąga dużymi krokami. Przełom tych dwóch pór roku to czas, kiedy pisklęta, ale już takie odchowane, zaczynają naukę latania.


Pracowite bobry w akcji

Pracowite bobry w akcji

2017-03-08 12:31:57

Leśnicy z leśnictwa Wolski Bór, w Nadleśnictwie Kraśnik kilka dni temu zauważyli, że z części lasu zniknęły młode dęby.Okazało się, że w sprawę są zamieszane bobry. To właśnie te gryzonie ścięły prawie 50 młodych, bo zaledwie 25-letnich dębów.


[VIDEO] Spacer z dzikami

[VIDEO] Spacer z dzikami

2017-03-02 10:17:17

O spotkanie z dzikami nie jest szczególnie trudno. Przekonał się o tym leśniczy z Orłowa, które znajduje się na terenie RDLP w Lublinie.


Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.


Maluchy już trafiają do ośrodka

Maluchy już trafiają do ośrodka

2017-02-08 11:44:46

Wiosna jest coraz bliżej. Do Leśnego Pogotowania, prowadzonego na terenie Nadleśnictwa Katowice, trafia coraz więcej młodych zwierząt.


Dziwne, dziwniejsze, grzyb

Dziwne, dziwniejsze, grzyb

2017-02-03 12:44:58

W cyklu prowadzonym przez Nadleśnictwo Stare Jabłonki (RDLP w Olsztynie) można przeczytać kolejny artykuł o ciekawych grzybach.


Policzyli maleńkie nietoperze

Policzyli maleńkie nietoperze

2017-01-26 12:00:19

Leśnicy z Nadleśnictwo Świdnica (RDLP we Wrocławiu) wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego i specjalistami od nietoperzy z Czech policzyli karliki malutkie. Kolonia tych maleńkich ssaków znajduje się na strychu starej, gotyckiej katedry w Świdnicy.


[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

2017-01-20 15:33:51

Surykatki zamieszkują południową część Afryki, w szczególności pustynię Kalahari oraz zielonogórskie Mini Zoo.


[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

2017-01-18 16:05:31

Nawet kot ma marzenia, zaskakujące jak na swoją kocią naturę. Pełnia szczęścia dopadła pewnego Marzyciela, kiedy spełnił swoje pragnienie bycia kimś więcej niż tylko kotem.